• Nowy
  • Nowy

Pianka ortopedyczna NORMAL

Indeks: M06011

9,40 zł
Brutto
Ilość

account_circleWyślij do znajomego
Pianka ortopedyczna NORMAL

Pianka ortopedyczna NORMAL

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Gwarancja jakości

 

Bezpłatna dostawa dla zamówień NFZ

 

30 lat doświadczenia

Pianki Ortopedyczne – NORMAL

Pianka Ortopedyczna Super dzięki swojej grubości wykorzystywana jest głównie do pobrania miary stopy i stawu skokowego w produkcji butów ortopedycznych. Pianki Ortopedyczne Super w niektórych sytuacjach mogą również mieć zastosowanie do pobierania odcisków i miar do wytwarzania odlewów potrzebnych do wykonania wkładek indywidualnych.

Wymiary Pianki Ortopedycznej NORMAL : 310x145x38 mm

Pianki Ortopedyczne dostępne są w kolorze niebieskim. Skład pianki ortopedycznej to głównie poliuretan. Nie posiadają substancji alergizujących. Przechowywać w suchym


Instrukcja obsługi Pianek Ortopedycznych – Jak pobrać odcisk stopy?

Przed przystąpieniem do pobrania odcisku stopy należy wybrać jedną z dwóch pozycji pobierania miary:

    W pozycji stojącej.
    W pozycji siedzącej.

    Ustaw Piankę Ortopedyczną tak, aby znajdowała się zaraz koło stopy osoby, u której będziemy pobierać odcisk stopy. Stopa powinna być bez skarpetki. Jeżeli potrzebujemy wykonać odcisk stopy, gdzie występuję rana otwarta, to dla zachowania odpowiedniej aseptyki należy przyłożyć pomiędzy pianką, a stopą kawałek czystej zdezynfekowanej folii.
    Prosimy osobę, u której będziemy pobierali odcisk, aby rozluźniła się i nie pomagała przy wykonywanych czynnościach. Podnosimy jedną stopę trzymając jedną ręką za staw skokowy, drugą podtrzymując przodostopie.
    Ustabilizowaną stopę odciskamy zaczynając od tyłostopia uważając, żeby raz odciśnięte miejsce nie zostało poruszone, bo zaburzy to odcisk.
    Dociskamy kolejne miejsca na stopie stopniowo od tyłostopia w stronę przodostopia. Zwracamy uwagę na część boczną stopy oraz palce z głowami kości śródstopia.
    Po odciśnięciu stopy, informujemy pacjentowi, aby w dalszym ciągu nie pomagała podczas wyciągania stopy. Ostrożnie, lecz płynnie unosimy kończynę uważając, aby nie nacisnąć na brzeg odcisku. Odkładamy stopę na bok poza piankę.
    Czynność należy powtórzyć dla drugiej stopy.

M06011
559 Przedmioty

Specyficzne kody

To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą.