10 książek kucharskich dla diabetyków

Współczesna terapia cukrzycy oparta jest na kompleksowym podejściu – obok leczenia farmakologicznego niezwykle ważną rolę dogrywa m.in. regularny wysiłek fizyczny oraz właściwa dieta.

Zdrowa dieta w cukrzycy

Sposób odżywiania się ma fundamentalne znaczenie w przebiegu choroby. Diabetyk powinien odżywiać się zdrowo, co nie oznacza rezygnacji z ciekawych, urozmaiconych i smacznych potraw. Konieczna jest po prostu wiedza o tym, jak dobierać produkty i składniki, aby stworzyć zbilansowany posiłek. Odpowiednią pomocą będą dobre książki kucharskie dla diabetyków.

Sprawdź nasze urządzenia do pomiaru cukru.

Książki z przepisami dla cukrzyków

Poniżej wymienione publikacje zostały stworzone przez uznanych autorów – badaczy, wykładowców, diabetologów i dietetyków, osoby z długoletnim doświadczeniem w pracy z chorymi na cukrzycę. Każda z książek zawiera na ogół – poza przepisami – cenne informacje dotyczące zrównoważonej diety, najnowsze rekomendacje towarzystw diabetologicznych, adnotacje np. o indeksie glikemicznym czy kaloryczności potraw. Poszczególne pozycje mogą zawierać propozycje śniadań, obiadów, przekąsek i deserów, czasami proponują także tygodniowe jadłospisy.

Polecane książki z przepisami dla cukrzyków to:
1. Stella Bowling „Kuchnia domowa dla diabetyków”
2. Stella Bowling „Książka kucharska dla chorych na cukrzycę”
3. Aleksandra Cichocka „Praktyczny poradnik żywieniowy w odchudzaniu oraz profilaktyce i leczeniu cukrzycy typu 2 oraz chorób sercowo-naczyniowych”
4. Piotr Doroba „Poradnik żywieniowy dla chorych na cukrzycę typu 2”
5. Dorota Drozd „Kuchnia polska dla diabetyków”
6. Dorota Drozd „Kuchnia świata dla diabetyków”
7. Jane Frank „Smaczne potrawy dla diabetyków”
8. Louise Hamilton „Książka kucharska dla diabetyków”
9. Barbara Jakimowicz-Klein „Kuchnia diabetyków”
10. Andrew Laughin „Kuchnia młodego diabetyka”.

I jeszcze jedna…

Warto sięgnąć także po książkę Zofii Wieczorek-Chełmińskiej „Nowoczesna dietetyczna książka kucharska”, prawdziwą skarbnicę wiedzy na temat dietetycznego i zdrowego odżywiania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.