Close

Osprzęt do pomp

Obecnie 10% społeczeństwa w skali globalnej choruje na cukrzycę. Aby przejąć kontrolę nad chorobą, diabetycy powinni zaopatrzyć się w odpowiedniego rodzaju sprzęt. Nierzadko obligatoryjnym rozwiązaniem są pompy insulinowe oraz właściwy osprzęt do nich.

Pompa insulinowa jest urządzeniem, które pozwala na komfortowe dostarczanie organizmowi insuliny, wykluczając ciągłą konieczność robienia zastrzyków. Kiedy zawodzi trzustka, to właśnie pompa jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Niemniej za pomocą różnego rodzaju akcesoriów do pompy insulinowej, należy regularnie kontrolować poziom cukru we krwi.

Akcesoria do pompy insulinowej mają za zadanie wspomagać proces podawania choremu insuliny oraz ułatwiać wykonywanie codziennych czynności przez diabetyków. Do najważniejszych akcesoriów należą plastry mocujące, adaptery, klipsy mocujące, etui, pojemniki na insulinę oraz opaski.

Akcesoria do pompy insulinowej są dobierane odpowiednio do trybu życia chorego. W zależności od preferencji, na rynku dostępny jest szeroki wybór produktów.

Cukrzyca nie musi być kamieniem milowym w osiąganiu wymarzonych celów. Dla diabetyków, którzy prowadzą aktywny tryb życia, rekomendowane są specjalne etui, które uniemożliwia przypadkowe odkręcenie się zbiornika, dzięki zastosowaniu klipsów wspomagających.

Ponadto istnieją możliwości, które pozwalają ukryć lub wyeksponować pompę insulinową. To szereg etui wyprodukowanych z wyjątkowych materiałów i w bogatej wersji kolorystycznej.

Dzięki akcesoriom do pompy insulinowej, chorzy mogą cieszyć się swobodą ruchów – urządzenie mocowane jest do pasa, ramienia, a nawet bielizny, umożliwiając w ten sposób łatwy dostęp do pompy.

Dla najmłodszych cukrzyków również istnieją akcesoria do pompy, które nie ograniczają ich w zakresie zabaw oraz codziennego funkcjonowania. Dzięki temu choroba staje się zdecydowanie mniej uciążliwa.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu!