Sensor FreeStyle Libre

Artikel-Nr.: R31601

285,00 zł
Bruttopreis
Refundacja NFZ
Menge

account_circleAn einen Freund senden
Sensor FreeStyle Libre

Sensor FreeStyle Libre

Ich nehme an Datenschutz-Bestimmungen Regeln  

 

Gwarancja jakości

 

Bezpłatna dostawa dla zamówień NFZ

 

30 dni na zwrot bez podania przyczyny

INFORMACJE W SPRAWIE REKLAMACJI

 

SENSOR FREESTYLE LIBRE to innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy raz na 8 godzin przyłożyć czytnik do sensora, aby sprawdzić poziom cukru z całej doby, a jak i nocy.

Opakowanie zawiera:

 • aplikator czujnika
 • zestaw czujnika
 • wacik nasączony alkoholem
 • ulotkę informacyjną produktu

Właściwości sensora:

 • niewielki
 • wodoodporny
 • 14 dniowy
 • nie wymaga kalibracji

Jak prawidłowo zeskanować sesnsor?

 1. Nanieś na ramię sensor
 2. Zbliż czytnik FreeStyle Libre do sensora
 3. Odczytaj poziom cukru

Przenoszenie danych z FreeStyle Libre na komputer odbywa się za pomocą oprogramowania FreeStyle Libre do pobrania na stronie producenta. 

Cukrzyca bez wątpienia jest trudną chorobą, która niezwykle często bardzo negatywnie odbijać się na komforcie życia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby stosować sprawdzone sposoby na łagodzenie objawów tej choroby. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia służące do systematycznego monitorowania poziomu glukozy we krwi. Idealnie sprawdzi się tu sensor freestyle libre.

Sensor freestyle libre przeznaczony jest do monitorowania poziomu glukozy w płynie śródtkankowym u osób cierpiących na cukrzycę. Warto dodać, że urządzenie stosowane może być także u dzieci. Jest jednak jeden warunek – dziecko musi mieć ukończony 4 rok życia. Choć sensor dopuszczony do stosowania przez małoletnich, to jednak kontrola poziomu glukozy zawsze musi się odbywać pod czujnym okiem osób dorosłych.

Korzystanie z sensorów wbrew pozorom niestety naprawdę bardzo proste. Wystarczy bardzo starannie umieścić go na tylnej części ramienia – do mocowania użyć należy specjalnego (jednorazowego) aplikatora, za pomocą którego pod skórę delikatnie wprowadzane jest miękkie włókno. Aby korzystanie z sensora w czasie pomiarów bylo możliwie jak najbardziej komfortowe, jego spdpnoa część została pokryta specjalnym klejem, całkowicie bezpiecznym dla skóry. Nie należy się obawiać wykonywania pomiarów przy wykorzystaniu sensora freestyle libre, gdyż cała procedura jest niemal bezbolesna.

Założenie sensora i pobranie próbki to jednak nie wszystko. Ważne jest także odczytanie wykonanego pomiaru. W przypadku tego urządzenia wystarczy na sekundę przynajmniej przyłożyć czujnik do sensora. To bardzo prosta czynność, dzięki której można otrzymać znacznie więcej informacji niż w przypadku tego najbardziej klasycznego sposobu pomiaru poziomu glukozy we krwi. Co ważne, kompleksowy system freeStyle Libre oferuje również oprogramowanie umożliwiające generowanie zwięzłych raportów, które pozwalają na analizę zebranych danych. Każde skanowanie daje aktualny obraz poziomu glukozy we krwi. Aby wyniki były jak najbardziej wiarygodne, pomiary najlepiej wykonywać na czczo.

R31601
46 Artikel

Besondere Bestellnummern

ean13
5021791716357

related products