Sensor FreeStyle Libre (możliwość refundacji NFZ)

Indeks: R31601

288,90 zł
Brutto

BRAK NA STANIE BRAK W MAGAZYNIE PRODUCENTA

SENSOR FREESTYLE LIBRE to innowacyjny system do monitorowania glikemii, który mierzy stężenie glukozy w dzień i w nocy , co minutę. Przechowuje dane o glikemii uzyskane z odczytów dokonywanych co 15 minut. Można go nosić 14 dni

Refundacja NFZ
Ilość
Dostępny produkt z innymi opcjami

account_circleWyślij do znajomego
Sensor FreeStyle Libre (możliwość refundacji NFZ)

Sensor FreeStyle Libre (możliwość refundacji NFZ)

BRAK NA STANIE BRAK W MAGAZYNIE PRODUCENTA

SENSOR FREESTYLE LIBRE to innowacyjny system do monitorowania glikemii, który mierzy stężenie glukozy w dzień i w nocy , co minutę. Przechowuje dane o glikemii uzyskane z odczytów dokonywanych co 15 minut. Można go nosić 14 dni

PRODUKT MEDYCZNY - PO ODWARCIU NIE MA MOŻLIWOŚCI ZWROTU 

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Gwarancja jakości

 

Bezpłatna dostawa dla zamówień NFZ

 

30 lat doświadczenia

Sensor FreeStyle Libre jest elementem Systemu Monitorowania Glikemii Flash stworzonego przez firmę Abbott, aby pomiar glikemii stał się jeszcze łatwiejszy. Za pomocą sensora FreeStyle Libre można monitorować poziom stężenia glukozy bezpośrednio w płynie śródtkankowym aż przez 14 dni.

Wchodzący w skład zestawu FreeStyle Libre sensor jest niewielki i dyskretny. Po umieszczeniu w skórze przedramienia dokonuje automatycznych pomiarów glikemii co 15 minut i zapamiętuje wyniki. Wystarczy odczytać je raz na 8 godzin za pomocą czytnika FreeStyle Libre lub aplikacji mobilnej FreeStyle LibreLink na smartfony – należy tylko zbliżyć czytnik lub telefon do sensora, aby przesłać informacje, które następnie można zobaczyć wraz z wykresem glikemii i strzałką pokazującą kierunek zmian.

System Monitorowania Glikemii Flash (FGM) FreeStyle Libre od firmy Abbott, w skład którego wchodzi sensor FreeStyle Libre, dedykowany jest dla każdej osoby, która chciałaby monitorować poziom glikemii jeszcze prościej!

Główne cechy sensora FreeStyle Libre:
- kompaktowe wymiary – 35 x 5 mm
- nie rzuca się w oczy
- działa przez 14 dni
- wodoodporny
- automatyczne odczyty przez czytnik lub aplikację
- brak konieczności kalibracji

Sensor FreeStyle Libre – wskazania

Monitorowanie glikemii wraz z sensorem FreeStyle Libre jest naprawdę bardzo proste, szybkie i wygodne. Dzięki swojej innowacyjnej technologii pomiarów stanowi on alternatywę dla tradycyjnych technik pomiaru stężenia glukozy przez nakłuwanie opuszki palca i korzystanie z pasków testowych. Niewielki czujnik umieszczany bezpośrednio w skórze dokonuje pomiarów automatyczne – w ciągu dnia i w nocy.

Sensor FreeStyle Libre przeznaczony jest dla osób z cukrzycą typu I oraz II. Z Systemu Monitorowania Glikemii Flash FreeStyle Libre mogą korzystać dzieci już od 4. roku życia pod opieką osoby dorosłej.

Sensor FreeStyle Libre doskonale nadaje się dla osób aktywnych. Można w nim biegać, ćwiczyć, a nawet pływać – zapewnia wodoodporność do 1 metra głębokości na okres do 30 minut.

W przypadku uprawnionych osób wykorzystujących sensor FreeStyle Libre refundacja pozwala na obniżenie kosztów jego zakupu.

Korzystanie z sensora FreeStyle Libre

Aby zacząć korzystać z sensora FreeStyle Libre, należy założyć go zgodnie z instrukcją producenta. Sensor wyposażony jest w cienkie i elastyczne włókno, które umieszczane jest pod skórą, by prowadzić odczyty poziomu glukozy w płynie śródtkankowym.

Poprzez dołączony do zestawu aplikator FreeStyle Libre sensor jest bardzo prosty w założeniu – wystarczy tylko zdezynfekować skórę na tylnej stronie ramienia, przyłożyć do niej sensor umieszczony w aplikatorze i nacisnąć, by został on odpowiednio zamocowany. Następnie należy uruchomić nowy sensor na czytniku lub w aplikacji FreeStyle LibreLink.

Aby odczytać poziom glikemii, skanuje się sensor FreeStyle Libre czytnikiem FreeStyle Libre lub z użyciem aplikacji FreeStyle LibreLink (jest ona przeznaczona na telefony z systemem Android i iOS Apple, które wyposażone są w łączność NFC). Wystarczy tylko jedna sekunda, by przetransferować zebrane dane.

System FreeStyle Libre podaje informacje o aktualnym stężeniu glukozy, 8-godzinny wykres glikemii i strzałkę wskazującą na kierunek zmian w poziomie glukozy. Za pomocą aplikacji można również uzyskać Ambulatoryjny Profil Glikemii (AGP), a także przesyłać dane systemem LibreView, by łatwo udostępnić je podczas wizyty u specjalisty.

Zawartość zestawu:
- sensor
- aplikator sensora
- chusteczka do dezynfekcji
- ulotka informacyjna

Sensor FreeStyle Libre – refundacja

Sensor FreeStyle Libre znajduje się na liście wyrobów medycznych podlegających refundacji. Z dofinansowania do zakupu mogą skorzystać osoby w wieku od 4. do 18. roku życia z cukrzycą typu I, z bardzo dobrze kontrolowanym poziomem glikemii – przynajmniej 8 pomiarów w ciągu doby. Refundacja nie jest przeznaczona dla osób stosujących System Ciągłego Monitorowania Glikemii (CGM).

– 1 czujnik – pełnopłatnie 255 zł, po 70% refundacji 30% dopłata wynosi 76,50 zł

– 2 czujniki (miesięcznie) – pełnopłatnie 510 zł, po 70% refundacji 30% dopłata wynosi 153 zł

– 6 czujników (kwartalnie) – pełnopłatnie 1530 zł, po 70% refundacji 30% dopłata wynosi 459 zł

– 12 czujników (półrocznie) – pełnopłatnie 3060 zł, po 70% refundacji 30% dopłata wynosi 918 zł

– 24 czujniki (rocznie) – pełnopłatnie 6120 zł, po 70% refundacji 30% dopłata wynosi 1836 zł

 

Lekarz może wypisać 2 szt. na miesiąc - wyjątkiem są osoby posiadające znaczny stopień niepełnosprawności.

Aplikacja na telefon FreeStyle Libre

Aplikacja dostępną jest w sklepie Play oraz AppsStore.

APLIKACJA / WERSJA URZ)\DZENIE SYSTEM OPERACYJNY
FreeStyle Librelink (wersja 2.5.3) iPhone 7,7 Plus,8,8 Plus, X, XR, XS, XS Max, 11,11 Pro,11 Pro MaJC, 12,12 Pro, 12 Pro Max, 12Mini, SE (2020) iOS:13.2,13.3, 13.4, 13.S,13.6, 13.7, 14.0, 14.1,14.2,14.2.1, 14.5.1,14.6 Android: 7.1, 8, 9, 10,11
Samsung Galaxy Note 8, 57 Edge, SB,SB+, 59,SlO
Google Pixel, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3XL, Pixel 4, Pixel 4 XL
LG NeJ<us 5X
FreeStyle Librelink (wersja 2.5.2) Samsung GalaJ<y S7 Edge, SB, SB+, S9, SlO Android: 8, 9,10
Google Pixel, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3XL, Pixel 4, Pixel 4 XL
LG Nexus5X
FreeStyle Librelink (wersja 2.5.1) iPhone 7, 7 Plus,8, 8Plus, X, XR, XS, XS Max, 11,11 Pro,11 Pro Max iOS:13.2,13.3,13.4, 13.5,13.6
FreeStyle Librelinir+* (wersja 2.2.2) wersja jest dostępna tylko w wybranych krajach Ameryki Łacińskiej. Samsung Galaxy SS, Galaxy S6, GalaJ<y S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy SB, Galaxy SB+, Galaxy S9 Android: 5,6, 7, 8, 9, 10
Google Pixel, Pixel 2, Pixel 2 XL
Nexus 5X, 6P
OnePlus ST
R31601
0 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
5021791716357